BLEFAROPLASTYKA
(PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH)
WAŻNE INFORMACJE:
CENA: OD 6000 PLN
Czas zabiegu: ok. 120 minut
Znieczulenie: miejscowe
Po zabiegu: zaczerwienienie, obrzęk, sińce
Rekonwalescencja: ok. 1 – 4 tygodni
Efekty: po około 1 – 3 miesięcy, jednak istotnym czynnikiem jest tryb życia oraz indywidualne predyspozycje osoby poddającej się procedurze.
DLA KOGO
Blefaroplastyka, czyli operacja powiek, to zabieg operacyjny, którego celem jest poprawa wyglądu powiek górnych oraz dolnych, co pozwala uzyskać odświeżony, młodszy wygląd całej twarzy. Każdy, kto doświadcza problemów związanych z powiekami może rozważyć poddanie się zabiegowi blefaroplastyki. Należy pamiętać, że blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, który wiąże się z pewnym ryzykiem i czasem rekonwalescencji oraz wymaga wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji.
W HeyMed Clinic operacje powiek przeprowadza dr n. med. Agata Kasprzyk- lekarka, specjalistka chirurgii ogólnej, posiadająca duże doświadczenie w zabiegach medycyny estetycznej.
WSKAZANIA
- twarz wyglądająca na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości
- nadmiar skóry na powiekach górnych (obwisła skóra na górnych powiekach może zawężać pole widzenia i powodować duży dyskomfort funkcjonalny i estetyczny)
- zmarszczki na powiekach (głębokie zmarszczki na powiekach górnych przyspieszają starzenie skóry w obszarze wokół oczu)
- upośledzona widoczność (zmęczenie wzroku i ograniczenie widoczności utrudnia codzienne funkcjonowanie i wpływa negatywnie na jakość życia)
EFEKTY
Blefaroplastyka, czyli operacja powiek górnych to zabieg chirurgiczny. Efekty będą zauważalne już po ok. 1 miesiącu, należy jednak pamiętać, że wynik operacji zależy od indywidualnych cech i predyspozycji. Potencjalne efekty to m.in.:
- poprawa wyglądu powiek i obszaru wokół oczu (redukcja worków i opuchlizn pod oczami)
- młodszy wygląd (twarz jest wypoczęta, wyraz twarzy łagodnieje)
- poprawa widoczności i pola widzenia (szczególnie w przypadku osób, które zmagały się ze zmęczenie wzroku i ograniczeniem widzenia)
- odsunięcie objawów starzenia (usunięcie nadmiaru skóry powoduje wygładzenie zmarszczek i pozwala uzyskać efekt młodzieńczego wyglądu)
- poprawa samooceny (poprawa wyglądu może przynieść korzyści psychiczne i odczuć pozytywne emocje związane ze zmianą, wzrasta pewność siebie a komfort życia poprawia się)
PRZEBIEG ZABIEGU
Pierwszym etapem jest zawsze konsultacja z chirurżką, która przeprowadzi wywiad oraz oceni stan skóry. W czasie wizyty kwalifikacyjnej zostaną omówione oczekiwania Pacjentki/ Pacjenta oraz przedstawione prawdopodobne rezultaty operacji. Lekarka wyjaśni ewentualne wątpliwości, omówi przebieg zabiegu oraz przeciwwskazania, ewentualne ryzyko i możliwe powikłania. Jeżeli zostanie podjęta decyzja o przeprowadzeniu blefaroplastyki Pacjentka/ Pacjent otrzyma zalecenia.
UWAGA:
W przypadku braku akceptacji ograniczeń, z którymi wiąże się zabieg możliwa jest odmowa wykonania procedury. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań skontaktuj się z recepcją Centrum.
W dniu zabiegu zapraszamy ok. 20 minut wcześniej w celu uzupełnienia formularza zgody na operację.
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Chirurżka dokonuje precyzyjnych nacięć skóry w fałdach powiek oraz usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Nacięcia są dokładnie zszywane cienkimi i delikatnymi szwami, które pozostawiają minimalne blizny. Po założeniu plastrów opatrunkowych operacja dobiega końca, wydawane są zalecenia oraz ustalana data kontroli.
ZALECENIA PO ZABIEGU
- po zabiegu można wrócić do domu, jednak wskazana jest obecność osoby towarzyszącej
- przez kilka dni po operacji stosuj kompresy chłodzące oraz unikaj nakładania makijażu
- w przypadku silnych dolegliwości bólowych możesz przyjąć zalecone środki przeciwbólowe
- odpoczynek nocny w pozycji na plecach, z głową uniesioną ponad klatkę piersiową
- unikaj wysiłku fizycznego
- unikaj opalania, sauny, basenu – prowadź oszczędzający tryb życia
- zadbaj o higienę rany zgodnie z zaleceniami wydanymi przez lekarkę
- przestrzegaj zaleceń lekarki oraz wizyt kontrolnych zgodnie z otrzymanymi wytycznymi
PRZECIWWSKAZANIA
- stan zapalny w obszarze, który ma zostać poddany zabiegowi
- ciąża i laktacja
- nawracające infekcje powiek
- choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
- infekcje skórne (bakteryjne i wirusowe)
- zaburzenia krzepliwości
- antybiotykoterapia
- nierealne oczekiwania Pacjentki/ Pacjenta