Redukcja trądziku różowatego/ rumienia
WAŻNE INFORMACJE:
CENA: OD 400 PLN
* cena jest uzależniona od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi, ostateczny koszt określa lekarz kwalifikujący do procedury medycznej
Czas zabiegu: ok. 20 minut (należy doliczyć czas znieczulenia przed zabiegiem)
Znieczulenie: krem znieczulający (należy przybyć ok. 30 minut wcześniej)
Po zabiegu: zaczerwienienie, obrzęk, drobne strupki, czasowa zmiana koloru- ściemnienie obecnych zmian (ok. 2 tygodnie)
Czas działania: efekty są widoczne po kilku tygodniach, gdy skóra w pełni się zregeneruje; lekarz prowadzący ustala terapię i decyduje, czy zabieg wymaga powtórzenia; należy pamiętać, że zawsze istotnym czynnikiem jest tryb życia oraz indywidualne predyspozycje osoby poddającej się procedurze; częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań oraz zaleceń lekarki.
DLA KOGO
Trądzik różowaty to choroba przewlekła skóry, która w początkowej fazie charakteryzuje się rumieniem. Nieleczony stan zapalny skóry powoduje nasilenie się objawów. Oprócz zaczerwienienia z czasem pojawiają się pajączki, grudki, krostki, swędzenie, pieczenie a nawet obrzęk twarzy. W niektórych przypadkach uwidaczniają się zmiany guzowate.
Trądzik różowaty występuje u osób w różnym wieku, najczęściej pierwsze objawy można zaobserwować ok. 30 roku życia, jednak nie jest to regułą. Choroba ta zwykle spotyka osoby o jasnej karnacji a jej główne przyczyny to:
- predyspozycje genetyczne
- zmiany hormonalne
- nadreaktywność naczyń krwionośnych
Pierwszym krokiem do poprawy stanu skóry jest właściwa diagnoza lekarza dermatologa. Obecnie medycyna oferuje wiele rozwiązań w walce z trądzikiem różowatym a najlepsze efekty można osiągnąć poprzez dobranie indywidualnej terapii farmakologicznej połączonej z zabiegami laserowymi. Odpowiedni plan leczenia i skrupulatne stosowanie się do zaleceń lekarza może skutecznie zredukować problem i sprawić, że nasza skóra będzie zdrowa i piękna.
WSKAZANIA
- napadowy lub trwały rumień twarzy
- trądzik różowaty
- przebarwienia i plamy posłoneczne
- nierówności na skórze
EFEKTY
- redukcja przebarwień i plam słonecznych
- redukcja trądziku różowatego/ rumienia
- bardziej jędrna i napięta skóra
- odmłodzenie skóry
PRZEBIEG ZABIEGU
W trakcie wywiadu lekarka ocenia stan skóry Pacjentki/ Pacjenta, wyjaśnia ewentualne wątpliwości i omawia przebieg zabiegu oraz prawdopodobne rezultaty jakich Pacjentka/ Pacjent może się spodziewać. Po podaniu znieczulenia specjalistka rozpoczyna laseroterapię poprzez przykładanie głowicy lasera do wybranych punktów na ciele. Procedura medyczna zaliczana jest do grupy małoinwazyjnych o niskim progu bólu. Efekt chłodzenia pozwala ograniczyć doznania bólowe do możliwie najmniejszych. Po zabiegu można powrócić do codziennych czynności.
ZALECENIA
- stosowanie się do zaleceń pozabiegowych
- skuteczna fotoprotekcja (SPF 50)
- rezygnacja z solariów, kąpieli słonecznych
- na ok. 2 tygodnie powstrzymanie się od nadmiernego wysiłku fizycznego, sauny oraz gorących kąpieli
PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża lub laktacja
- aktywny stan zapalny lub infekcje skóry
- stosowanie leków/ preparatów fotouczulających
- epilepsja
- bielactwo, łuszczyca
- czynna choroba nowotworowa
- świeża opalenizna
- nierealne oczekiwania osoby