ZABURZENIA SEKSUALNE
WAŻNE INFORMACJE:
CENA: OD 180 PLN
*konsultacja fizjoterapeutki (szczegółowy wywiad, badanie przedmiotowe, diagnoza, ustalenie indywidualnej ścieżki terapii oraz ćwiczeń)
Czas wizyty: ok. 30 minut
Znieczulenie: nie wymaga
Efekty: zależą od rodzaju problemu oraz indywidualnych predyspozycji, stylu życia oraz stosowania się do zaleceń specjalisty i samodzielnej pracy zgodnie z otrzymanymi wytycznymi
DLA KOGO
Zaburzenia seksualne mogą dotyczyć każdego, niezależnie od wieku i płci. Niezastąpionym wsparciem w leczeniu jest fizjoterapia i indywidualnie dobrane zestawy ćwiczeń, które zredukują odczuwany ból oraz zadziałają rozluźniająco. Fizjoterapia może być skuteczną metodą wspomagania leczenia zaburzeń seksualnych, zwłaszcza tych związanych z dysfunkcjami mięśni dna miednicy, napięciem mięśniowym, bólem oraz ograniczeniami ruchomości. Odpowiednio dobrana terapia fizjoterapeutyczna ma na celu poprawę funkcji seksualnych, złagodzenie bólu, zwiększenie komfortu oraz przywrócenie równowagi w ciele. Czas trwania terapii zależy od rodzaju zaburzenia, przyczyny problemu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. W przypadku wielu zaburzeń poprawa może być widoczna już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń i terapii.
WSKAZANIA
- vulvodynia (ból sromu)
- vestibulodynia (ból przy wejściu do pochwy)
- waginizm (zaburzenia penetracji, niemożność wprowadzenia prącia do pochwy, bóle w obrębie genitaliów i miednicy mniejszej)
- dyspareunia (ból podczas stosunku seksualnego)
EFEKTY
Fizjoterapia w leczeniu zaburzeń seksualnych oferuje konkretne korzyści, szczególnie wtedy, gdy problem wynika z dysfunkcji mięśniowych, napięcia mięśniowego lub przewlekłego bólu. Dzięki indywidualnie dopasowanej terapii możliwe jest złagodzenie bólu, poprawa komfortu podczas współżycia i zwiększenie satysfakcji seksualnej. Korzyści, które możesz uzyskać to m. in.:
- zmniejszenie bólu podczas stosunku
- poprawa funkcji seksualnych u osób z problemami z erekcją
- redukcja napięcia mięśniowego i stresu związanego z aktywnością seksualną
- poprawa elastyczności i zwiększenie komfortu podczas stosunku
- zwiększenie satysfakcji seksualnej
- redukcja bólu w obrębie miednicy i poprawa jakości życia
PRZEBIEG WIZYTY
Pierwsza wizyta u fizjoterapeutki to ważny moment w drodze do poprawy zdrowia i jakości życia. Warto zdecydować się na spotkanie ze specjalistą w tej dziedzinie, który wskaże obszary do poprawy oraz pomoże utrwalić prawidłowe nawyki. Świadoma praca z ciałem daje pozytywne efekty, dlatego w ramach profilaktyki zalecamy każdej kobiecie spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną mgr Noemi Stanisławską.
Wizyta trwa ok. 30 minut i podzielona jest na kilka etapów. Istotne jest, aby w trakcie spotkania niczego nie pominąć ani nie zataić. W pierwszej kolejności specjalista zbiera dokładny wywiad, następnie ocenia postawę ciała. Przeprowadza badanie powłok brzusznych, przepony, żeber, miednicy oraz kręgosłupa. Niezbędną częścią wizyty jest ocena funkcjonalna pracy mięśni miednicy. Badanie per vaginum (przezpochwowe) jest podobne do badania przeprowadzanego w gabinecie ginekologicznym, ale jego celem jest ocena siły mięśni, wytrzymałości oraz napięcia mięśni. To bardzo ważna część pierwszej wizyty, która pozwala ustalić indywidualną terapię oraz ćwiczenia wzmacniające. W niektórych przypadkach konieczne jest również wykonanie badania per rectum (przezodbytnicze). Kameralna atmosfera panująca w HEYMED Clinic pozwala na rozluźnienie i skupienie na swoich potrzebach. Do dyspozycji pacjentów jest toaleta wyposażona w bidet.
ZALECENIA
Aby zwiększyć komfort w trakcie wizyty wykonaj poniższe kroki:
- ubierz wygodny strój
- zadbaj o higienę krocza i okolic intymnych
- zrezygnuj z użycia perfum oraz środków silnie pachnących
- przyjdź wcześniej w celu uzupełnienia formularzy (zgodnie z wytycznymi otrzymanymi w recepcji Centrum)
- przyjdź bez osoby towarzyszącej lub gdy sytuacja tego wymaga z maksymalnie 1 osobą
Na pierwszą wizytę przygotuj:
- dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
- listę zażywanych leków i suplementów
- dokumentację medyczną (dotyczącą Twojego problemu)
- pytania do fizjoterapeutki
- pozytywny nastrój (sama decyzja o wizycie to pierwszy krok do poprawy zdrowia, dlatego uśmiechnij się i zapisz się już dziś)
PRZECIWWSKAZANIA
- aktywne infekcje i stany zapalne
- świeże urazy i rany (wszelkie niedawno powstałe urazy miednicy, brzucha lub narządów płciowych muszą najpierw być w pełni zagojone, zanim rozpoczniemy fizjoterapię)
- nierealne oczekiwania Pacjentki/ Pacjenta