MEZOTERAPIA IGŁOWA
WAŻNE INFORMACJE:
CENA: OD 900 PLN
Czas zabiegu: ok. 20 minut (należy doliczyć czas znieczulenia przed zabiegiem)
Znieczulenie: krem znieczulający (należy przybyć ok. 30 minut wcześniej)
Po zabiegu: zaczerwienienie, obrzęk, sińce (ok. 7 dni)
Czas działania: 4-12 miesięcy, zabieg należy powtarzać zgodnie z zaleceniami lekarki (ilość zabiegów zależy od problemu i okolicy); istotnym czynnikiem jest tryb życia oraz indywidualne predyspozycje osoby poddającej się procedurze.
DLA KOGO
Mezoterapia igłowa to procedura medycyny estetycznej, która w krótkim czasie daje bardzo dobre efekty. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę niewielkich ilości substancji takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, peptydy i kwas hialuronowy. Terapia jest nieinwazyjna i ma wiele zastosowań. Naturalne procesy starzenia w organizmie bardzo szybko uwidaczniają się na skórze a nasze nawyki żywieniowe, styl życia i stres mają ogromny wpływ na postępowanie tych zmian. Mezoterapia świetnie sprawdza się u osób, których skóra potrzebuje pobudzenia i odżywienia. Naturalne rezultaty mezoterapii powodują, że procedura ta jest chętnie wybierana przez osoby w różnym wieku.
WSKAZANIA
- sucha, wiotka skóra
- drobne zmarszczki
- przebyty trądzik
- przebarwienia posłoneczne
- cienie pod oczami
- wypadanie włosów
EFEKTY
- odmłodzona, nawilżona i odżywiona skóra
- pobudzenie naturalnych procesów rewitalizacji skóry
- zwiększona produkcja kolagenu
- spłycenie drobnych zmarszczek
- redukcja przebarwień
- wyrównanie kolorytu skóry
- regeneracja włosów, pobudzenie wzrostu nowych włosów
Efekty mezoterapii będą zróżnicowane ze względu na indywidulane predyspozycje, wiek, styl życia i stan skóry osoby poddającej się zabiegom. Warto zaznaczyć, że mezoterapia wymaga sesji przypominających oraz stosowania się do zaleceń lekarki – każda Pacjentka/ Pacjent otrzymuje indywidualny plan terapii.
PRZEBIEG ZABIEGU
W trakcie wywiadu lekarka ocenia stan skóry Pacjentki/ Pacjenta, wyjaśnia ewentualne wątpliwości i omawia przebieg zabiegu oraz prawdopodobne rezultaty jakich osoba może się spodziewać. Dobór substancji zależy od obszaru, który jest poddany zabiegowi oraz indywidualnych potrzeb Pacjentki/ Pacjenta. Decyzję podejmuje lekarka medycyny estetycznej na postawie konsultacji i szczegółowego wywiadu. W trosce o komfort Pacjentki/ Pacjenta, na obszar skóry poddawany terapii podajemy znieczulenie w formie kremu, dlatego prosimy o przybycie ok. 30 minut wcześniej przed zaplanowaną wizytą. Po podaniu znieczulenia następuje seria nakłóć ultracienką igłą. Celem procedury jest wniknięcie w głębsze warstwy skóry substancji, które zadziałają regenerująco na skórę, odpowiednio ją nawilżą i odżywią.
UWAGA:
Zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji i kwalifikacji. Lekarka omówi przeciwwskazania oraz przedstawi możliwe do osiągnięcia rezultaty oraz ewentualne powikłania. W przypadku braku akceptacji ograniczeń, z którymi wiąże się zabieg możliwa jest odmowa wykonania procedury. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań skontaktuj się z recepcją Centrum. Do 4 tygodni od zabiegu zapraszamy na bezpłatną wizytę kontrolną – rejestracja wyłącznie w recepcji zgodnie z zaleceniami lekarki.
ZALECENIA
- stany zapalne, infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe)
- na kilka dni przed zabiegiem warto odstawić preparaty zawierające kwas glikolowy, retinoidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne (zminimalizuje to ryzyko podrażnienia skóry)
- po zabiegu unikaj kąpieli słonecznych, stosuj filtry przeciwsłoneczne
- stosuj kremy nawilżające
- pij dużą ilość wody
- stosuj się do zaleceń lekarki
PRZECIWWSKAZANIA
- ciąża i laktacja
- stany zapalne skóry (np. opryszczka)
- aktywne infekcje
- alergia lub nadwrażliwość na substancje zawarte w preparatach do mezoterapii
- choroby autoimmunologiczne
- cukrzyca
- aktywne nowotwory
- nierealne oczekiwania Pacjentki/ Pacjenta