Search
Close this search box.
Slim sportive young woman in underwear on grey background. Fitness, diet, skin and body care. Fashion model with long curly hair. Copy space for ad

ZESPÓŁ PĘCHERZA NADREAKTYWNEGO
(NADREAKTYWNOŚĆ PĘCHERZA)

WAŻNE INFORMACJE:

CENA: OD 180 PLN

*konsultacja fizjoterapeutki uroginekologicznej (diagnoza, zalecenia i ustalenie indywidualnej ścieżki terapii)

Czas wizyty: ok. 30 minut
Efekty: zależą od indywidualnych predyspozycji, stylu życia i stosowania się do otrzymanych zaleceń oraz ćwiczeń

DLA KOGO

Nadreaktywność pęcherza to zaburzenia oddawania moczu, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie na co dzień i znacząco obniżają komfort życia. Częsta i nagła potrzeba oddania moczu, to sygnały, które mogą wskazywać na problemy z układem moczowym. Wizyta u fizjoterapeutki to najlepsza i skuteczna droga to wyeliminowania problemu.

WSKAZANIA

  • nietrzymanie moczu z parcia, czyli mimowolny wyciek moczu, którego nie możesz powstrzymać
  • częstomocz (wielokrotne oddawanie niewielkich ilości moczu mimo silnego, często bolesnego uczucia parcia na pęcherz)
  • parcie naglące, czyli nagła i niekontrolowana potrzeba oddania moczu

EFEKTY LECZENIA

Nadreaktywność pęcherza może mieć różne przyczyny, dlatego aby właściwie zdiagnozować problem potrzebna jest wizyta u fizjoterapeutki. Ustalenie indywidualnej terapii, nauka prawidłowych nawyków oraz wykonywanie zaleconych ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy mogą rozwiązać problem lub znacząco go zmniejszyć  Jeżeli jesteś kobietą, to nie zapominaj również o regularnych wizytach ginekologicznych i cytologii. Jeżeli jesteś mężczyzną powinieneś odbywać profilaktyczne wizyty u urologa, aby dowiedzieć się, czy Twój układ moczowo-płciowy działa prawidłowo.

 

PRZEBIEG WIZYTY

Pierwsza wizyta u fizjoterapeutki uroginekologicznej to ważny moment w drodze do poprawy zdrowia i jakości życia. Warto zdecydować się na spotkanie ze specjalistą w tej dziedzinie, który wskaże obszary do poprawy oraz pomoże utrwalić prawidłowe nawyki. Świadoma praca z ciałem daje pozytywne efekty, dlatego w ramach profilaktyki zalecamy każdej kobiecie spotkanie z fizjoterapeutką uroginekologiczną mgr Noemi Stanisławską.

Wizyta trwa ok. 30 minut i podzielona jest na kilka etapów. Istotne jest, aby w trakcie spotkania niczego nie pominąć ani nie zataić. W pierwszej kolejności specjalista zbiera dokładny wywiad, następnie ocenia postawę ciała. Przeprowadza badanie powłok brzusznych, przepony, żeber, miednicy oraz kręgosłupa. Niezbędną częścią wizyty jest ocena funkcjonalna pracy mięśni miednicy. Badanie per vaginum (przezpochwowe) jest podobne do badania przeprowadzanego w gabinecie ginekologicznym, ale jego celem jest ocena siły mięśni, wytrzymałości oraz napięcia mięśni. To bardzo ważna część pierwszej wizyty, która pozwala ustalić indywidualną terapię oraz ćwiczenia wzmacniające. W niektórych przypadkach konieczne jest również wykonanie badania per rectum (przezodbytnicze). Kameralna atmosfera panująca w HEYMED Clinic pozwala na rozluźnienie i skupienie na swoich potrzebach. Do dyspozycji pacjentów jest toaleta wyposażona w bidet.

ZALECENIA:

Aby zwiększyć komfort w trakcie wizyty należy:

  • ubrać wygodny strój
  • zadbać o higienę krocza i okolic intymnych
  • zrezygnować z użycia perfum oraz środków silnie pachnących
  • przybyć wcześniej w celu uzupełnienia formularzy (zgodnie z wytycznymi otrzymanymi w Recepcji Centrum)
  • przybyć bez osoby towarzyszącej lub gdy sytuacja tego wymaga z maksymalnie 1 osobą

 

Na pierwszą wizytę przygotuj:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość
  • listę zażywanych leków i suplementów
  • dokumentację medyczną (dotyczącą Twojego problemu)
  • pytania do fizjoterapeutki
  • pozytywny nastrój (sama decyzja o wizycie to pierwszy krok do poprawy zdrowia, dlatego uśmiechnij się i zapisz się już dziś)

PRZECIWWSKAZANIA

Nie ma żadnych przeciwwskazań do odbycia wizyty u fizjoterapeutki. W przypadku, gdy aktualnie nie odczuwasz problemów z układem moczowym, to mimo wszystko warto odbyć konsultację ze specjalistką w ramach profilaktyki i sprawdzić, czy Twoje nawyki oraz styl życia możesz usprawnić, aby w przyszłości uniknąć problemów z układem moczowym lub mięśniami dna miednicy.